Viva la Guitarra!

Bartosz Kirchner 16.08.2020

Viva la Guitarra! Pod tym hasłem rozpoczęła się ostatnia edycja Festiwalu Akademia Gitary. Gwiazdą festiwalu będzie izraelski mandolinista Avi Avital, nominowany m.in. do nagrody Grammy. Akademię Gitary zainauguruje swoim koncertem na Starym Rynku grupa Gitarsi.pl.

Występ odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Podczas festiwalu zaprezentują się też utalentowani polscy gitarzyści. Mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Kuropaczewski.


W niedzielę duet Jagoda Świdzińska i Kacper Dworniczak zagra w Pałacu w Jankowicach, a w kościele luterańskim w Koninie wystąpi Pajestka Kostecki Duo. Na czwartek 20 sierpnia zaplanowano koncert Andrzeja Grygiera w Czarnkowie. Tego samego dnia odbędzie się pierwszy z koncertów finałowych. Avi Avital i Łukasz Kuropaczewski wystąpią w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Ci sami artyści dzień później zagrają w gnieźnieńskiej katedrze, a 22 sierpnia na zakończenie festiwalu w poznańskiej farze. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, a na niektóre obowiązują wejściówki. Szczegóły dostępne są na stronie akademiagitary.pl.

FOT: UNSPLASH

gitara poznań