W ten weekend w Poznaniu rozpoczyna się Jarmark Świętojański

Bartosz Kirchner 30.06.2020


Płonące rzeźby, lokalne przysmaki, rękodzieła i osada wczesnośredniowieczna w centrum miasta. W ten weekend rozpoczyna się Poznański Jarmark Świętojański. W sobotę o 12:30 podczas uroczystego otwarcia prezydent Jacek Jaśkowiak przekaże rzemieślnikom klucze do miasta i symbolicznie władzę.

Następnie odbędzie się Parada Świętojańska, która przejdzie przez Stary Rynek. Tegoroczną nowością są niedzielne zawody rzeźbieniu w drewnie. Mówi Anna Dorna z Fundacji Flow Art:


W kolejny weekend, 11 i 12 lipca 2020 roku, Stary Rynek zamieni się w osadę wczesnośredniowieczną. Na ten czas zaplanowano m.in. pokazy walk wojowników, dawnego rzemiosła i średniowiecznych zabaw. W ostatni weekend jarmarku odbędzie się dzień z Hospicjum Palium - gra miejska, koncerty i czytanie bajek połączone z kwestowaniem na rzecz placówki. Jarmark Świętojański to jednak nie tylko wydarzenia kulturalne. Na Starym Rynku pojawią się wystawcy oferujący mieszkańcom Poznania i turystom rękodzieło, artykuły rzemieślnicze czy lokalne przysmaki.

Zapoznaj się z pełnym programem.

Zdjęcie: Miasto Poznań

2020 jakie atrakcje Jarmark Świętojański kiedy jarmark lipiec 2020 poznań program