Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu

Bartosz Kirchner 9.03.2022

Coraz bliżej do otwarcia Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Na marzec zaplanowane są przenosiny kolejnych komórek szpitala. Lecznica swoją działalność rozpocznie prawdopodobnie w maju. Szpital będzie miał dziewięć oddziałów, siedem kondygnacji, dwa tysiące pomieszczeń i miejsce dla ponad 350 dzieci. Mali pacjenci będą leczeni w jednoosobowych salach. Miejsce w pokojach znajdą także ich opiekunowie - mówił na naszej antenie Radia Emaus marszałek Marek Woźniak.

Szpital ma być nowoczesnym miejscem leczenia. Blok operacyjny będzie składa ł się z pięciu nowoczesnych i zautomatyzowanych sal z możliwością bezpośredniej transmisji operacji do znajdującego się na miejscu Centrum Dydaktycznego. W lecznicy powstanie też strefa wypoczynku i rekreacji, mini plac zabaw czy miejsce na fortepian, gdzie mogą odbywać się koncerty. Do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przeniesione zostaną szpitale z ulic Krysiewicza i Nowowiejskiego, a także poradnia przy ul. Spornej i Oddział Rehabilitacji Dziecięcej w Kiekrzu.

FOT: Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (skr. WCZD) – zlokalizowany pomiędzy ulicami Wrzoska, Dojazd i Witosa w Poznaniu szpital pediatryczny. Stan na maj 2021 r.  Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.

centrum Marek Woźniak Marszałek wielkopolskie wywiad zdrowia dziecka