Wirus może być przenoszony przez pieniądze. Sklepy wprowadzają zmiany

13.03.2020

W poznańskich marketach i sklepach wprowadzane są kolejne środki ostrożności. Kasjerki większości sieci, mają obowiązek zakładać gumowe rękawiczki. Podobnie dzieje się w mniejszych sklepach. Ale to nie jedyne zmiany, z którymi możemy się spotkać.

Otrzymujemy informacje od naszych słuchaczy, którzy mówią o tym, że takich miejsc na mapie Poznania, jest każdego dnia więcej. Coraz częściej w Poznaniu pojawiają się również punkty sprzedaży i usług, które przyjmują płatność tylko kartami płatniczymi. Ma to związek z kontaktem z pieniędzmi, na których może być przeniesiony groźny wirus. - Prowadzimy z mężem piekarnie. Codziennie obsługujemy setki mieszkańców naszego miasta, którzy kupują u nas pieczywo i słodkości. Właśnie dlatego wprowadziliśmy płatność tylko kartą. Jest to bezpieczniejsze dla nas wszystkich. - mówi właścicielka jeżyckiej piekarni - Niestety są starsze osoby, które nie posiadają kart - dodaje.

Przypominamy zalecenia sanepidu: dokładne mycie rąk, zachowywanie bezpiecznej odległości od osób kaszlących, kichających, nie dotykanie dłońmi błon śluzowych - oczu, nosa, ust.

KBM

FOT: UNSPLASH