Wolontariusze-korepetytorzy poszukiwani

17.11.2021

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach.

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy do projektu "Wolontariat w poznańskich rodzinach". Dzięki swojemu zaangażowaniu ochotnicy mogą zdobyć cenne doświadczenia w nauczaniu, podnieść kompetencje komunikacyjne oraz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. - Obecnie szukamy głównie osób, które mogą pomóc w zdalnej nauce języka angielskiego, matematyki, fizyki, a także przy rozwijaniu zainteresowań i w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3. Zapraszamy jednak do kontaktu każdego, niezależnie od specjalizacji.

Ze względu na pandemię koronawirusa działania w ramach projektu odbywają się hybrydowo. Zainteresowani udziałem mogą kontaktować się z koordynatorem wolontariatu, Jakubem Wrotkiem: tel. 504 383 181, e-mail: wolontariat@lepszyswiat.org.pl.  

"Wolontariat w poznańskich rodzinach" realizowany jest od 2007 roku przez Stowarzyszenie Lepszy Świat, które na co dzień współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz 4 poznańskimi szkołami. Od początku działań pomoc otrzymało ok. 1200 osób. W 2020 roku zaangażowanych w program było 85 wolontariuszy. 

FOT: UNSPLASH

Źródło: UM POZNAŃ