Za frekwencję kasztanowiec, dąb i lipa

14.07.2020

W II turze wyborów najliczniej do urn poszli mieszkańcy Ławicy i Strzeszyna. Frekwencja wyborcza była tam do siebie bardzo zbliżona, dlatego Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania zdecydował, że Miasto posadzi nowe drzewa na dwóch osiedlach, a nie tak jak pierwotnie planowano jednym.

W stolicy Wielkopolski frekwencja wyniosła 75,43 proc. Wśród poznańskich osiedli liderami okazała się Ławica (82,88 proc.) i Strzeszyn (82,48 proc.).

- Jestem dumny z poznanianek i poznaniaków, bo po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Dziękuję za tak wysoką frekwencję w całym Poznaniu. Jednocześnie gratuluję mieszkańcom Ławicy i Strzeszyna, gdzie osiągnęła ona blisko 83 proc. Różnica między wynikami tych dwóch osiedli jest na tyle niewielka, że nagrodzimy oba. Już jesienią każde z nich wzbogaci się o aż 83 nowe drzewa - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wśród gatunków, które mogą zostać posadzone na Ławicy i Strzeszynie, są m.in. kasztanowiec czerwony, platan, dąb czy lipa. Są to drzewa dobrze sprawdzające się w warunkach miejskich. Przez pierwsze lata będą one miały zapewnioną opiekę pielęgnacyjną. Sadzenie odbędzie się jesienią, kiedy drzewa wchodzą w okres spoczynku.

FOT: UNSPLASH


drzewa frekwencja poznań