Zbudują krytą pływalnię

31.01.2020

Kryta pływalnia ma powstać w Parku Kasprowicza. Osiedlowi radni z Łazarza nie zgadzają się na taką lokalizację, ale miejscy urzędnicy są nieugięci.


Łazarska pływalnia jednak na terenach zielonych. Władze Poznania nie uwzględniły głosu osiedlowych radnych, którzy domagali się przeniesienia planowanej budowy obiektu na opuszczony parking przy ul. Reymonta.

Obecnie znajduje się tam nielegalne składowisko wraków. Zdaniem Rady Osiedla Święty Łazarz zlokalizowanie obiektu w tym miejscu pozwoliłoby na uniknięcie wycinki drzew.

Mówi Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Andrzej Janowski zwraca uwagę, że projekt zakłada też budowę parkingu na 50 miejsc, choć w pobliżu jest już ponad 150 miejsc postojowych.

Wcześniej poznańscy radni zdecydowali o przekazaniu pod zabudowę terenów klubu łuczniczego Surma znajdującego się w pobliżu Parku Kasprowicza. Jak mówi Andrzej Jaworski, obiecano wówczas łazarskim społecznikom, że powstanie spójna koncepcja dla całego parku.

Jego zdaniem zamiast zapowiadanej koncepcji pojawiła decyzja o budowie basenu w środku parku bez konsultacji społecznych i projektu zagospodarowania całej okolicy.

Zdjęcie: Rada Osiedla Św. Łazarz

pływalnia poznań