Zima w Wielkopolsce. Trudne warunki na drogach

8.02.2021

W całym regionie od rana panują bardzo trudne warunki na drogach. Sypie śnieg, mocno wieje wiatr a temperatury spadły poniżej -10 stopni Celsjusza. Przy takich temperaturach sól drogowa nie działa, nie pomaga też odśnieżanie, bo wiatr co chwile nawiewa śnieg na drogi. Taka pogoda może się utrzymać do wieczora. W Poznaniu gigantyczne korki tworzą się niemal na wszystkich głównych trasach. Kierowcy postoją między innymi na Hetmańskiej, Głogowskiej, Krzywoustego, Warszawskiej czy Baraniaka. Nie lepiej jest na trasach dojazdowych do miasta. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że służby działają od wczesnych godzin porannych.

"Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na ulicach. Pierwsze pojazdy, których celem jest odśnieżanie ulic wyjechały na sieć dróg strategicznych po godzinie 3, na ulice układu podstawowego po godzinie 5. Przez najbliższe godziny nad Poznaniem będą śnieżyce i zamiecie śnieżne. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że przy takiej pogodzie możemy jedynie minimalizować skutki opadów." -wyjaśnia ZDM.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima można przekazywać do ZDM pod numerem 61 64 77 231 lub mailowo: zima@zdm.poznan.pl.

Zarówno opady śniegu, jak i wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne będą się utrzymywać do wieczora.
Opady śniegu mogą powodować zmniejszenie widzialności do 400 m. Temperatura maksymalna od -9°C do -7°C. Wiatr w porywach może osiągać 60 km/h

FOT: ARCHIWUM

drogi snieg korki silne opady śniegu trudne warunki zawieje zmia