2 lekarzy ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego z koronawirusem

27.03.2020

Lekarze z dwóch oddziałów Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego zakażeni koronawirusem. Chodzi o placówki przy ulic Przybyszewskiego i Grunwaldzkiej. Informację potwierdziła Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

Mamy dwóch lekarzy zakażonych koronawirusem. Jeden ze szpitala przy ulicy Przybyszewskiego, a drugi ze szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej. Szukamy sieci powiązań. Na razie za wcześnie stwierdzić, z kim lekarze obu placówek mogli mieć kontakt i kiedy zgłosili się na badania pod kątem zakażenia koronawirusem.

Dyrekcja postanowiła o zamknięciu pięciu oddziałów Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, w tym dwóch izb przyjęć. Zamknięto: Oddział Kliniczny Kardiologii i Pulmonologii, Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz Oddział Kliniczny Okulistyki. Wcześniej zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy personelu administracyjnego Wielkopolskie Centrum Onkologii. W związku z tym zamknięto Oddziału Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi w tej placówce. Dyrekcja centrum poinformowała, że pobrano próbki do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2-19 zarówno u pacjentów, jak i personelu oddziału. Do tej pory uzyskane wyniki są ujemne. Reszta badań jest w trakcie realizacji. Działalność Wielkopolskiego Centrum Onkologii w pozostałych oddziałach, zakładach i poradniach i na bloku operacyjnym jest kontynuowana.

FOT: UNSPLASH