22 edycja Przystanku Jezus. Zostań BRO ewangelizatora

25.07.2022

Równo za tydzień w poniedziałek w Czaplinku rozpocznie się 22 edycja Przystanku Jezus. Oficjalnym początkiem spotkania będzie Msza św. sprawowana 1 sierpnia o godz. 16.00 przez ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka. Rozpocznie ona czas rekolekcji przygotowujących ewangelizatorów do ich posługi na polach Festiwalu Pol'and'Rock.

Zgodnie z zapowiedzią rekolekcje poprowadzi ks. Michał Olszewski sercanin, a tematem rekolekcji i całej edycji Przystanku Jezus będą słowa "Wszyscy jesteśmy braćmi". W czasie Przystanku Jezus obok troski duchowej o ewangelizatorów, zostaną zorganizowane dla nich również warsztaty ewangelizacyjne, których celem jest praktyczne przygotowanie uczestników PJ do owocnych spotkań z drugim człowiekiem.

Warsztaty dla ewangelizatorów poprowadzą w tym roku: przedstawiciela SESA Polska, ks. Rafał Jarosiewicz i Ruch chrześcijański Mt 28.W czasie trwania Festiwalu Pol'and'Rock przy naszym Krzyżu odbywać się będą spotkania z Gośćmi PJ, którymi w tym roku będą: Fundacja Składak, misjonarz świecki John Poul i Fundacja Wypłyń na głębie.


Przygotowując się do Przystanku Jezus podjęto również akcję pod hasłem: Zostań BRO ewangelizatora! Pomysłem jest swoista „adopcja” ewangelizatora, stanie się jego BRO na czas Przystanku Jezus i wspieranie go swoją modlitwą podczas, gdy on wychodzi na pole dawać świadectwo swojej wiary. Co trzeba zrobić, by stać się BRO? Wystarczy, że osoba chętna napisze maila o temacie BRO z wiadomością o chęci otoczenia modlitwą jednego z ewangelizatorów na adres biuro@przystanekjezus.pl.

bro ewangelia festiwal Jezus przystanek