Abp S. Gądecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

26.03.2020

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Akt oddania został odmówiony 25 marca 2020 r. w kaplicy Arcybiskupa Poznańskiego w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Arcybiskupa Poznańskiego przewodniczący Episkopatu Polski zawierzał chorych i cierpiących, posługujących im lekarzy i personel medyczny. Polecał także zmarłych i ich rodziny.

Arcybiskup Gądecki słowami aktu zawierzenia, prosił o „oddalenie pandemii koronawirusa”. Także w Fatimie na prośbę arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii, zawierzył Polskę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, Matce Bożej Fatimskiej. Akt zawierzenia został wypowiedziany w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie po wieczornej modlitwie różańcowej.


akt oddania Arcybiskup Gądecki poznań Stanisław Gądecki