Biedronka wprowadza test na COVID-19

12.03.2021

Produkt ma wykrywać przeciwciała SARS-CoV-2. Sieć informuje, że wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma 98 proc. skuteczności. Można go wykonać w warunkach domowych. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu. Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Sztuka ma kosztować 49,99 zł.

Jak podało biuro prasowe sieci Biedronka, test Primacovid to tzw. test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

– Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i tych, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce także dlatego, że – jako lidera rynku – jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – tłumaczy w przesłanej informacji prasowej Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

FOT: Biedronka/Materiały Prasowe

biedronka czy mam wirusa ile kosztuje jaka cena kiedy odporność test