Koncert „Bo w rodzinie siła”

Sponsorowany
5.01.2022

Koncert „Bo w rodzinie siła”. Moc wartości współczesnej rodziny i solidarność z potrzebującymi na Bliskim Wschodzie

Niezwykłe widowisko w Święto Trzech Króli wyemituje na swoich antenach Telewizja Polska. Będzie to multimedialna opowieść o wartości rodziny we współczesnym świecie, zachęcająca do pomocy rodzinom na Bliskim Wschodzie, wspieranym dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. 

Koncert będzie można zobaczyć w czwartek 06 stycznia. O godzinie 17:20 rozpocznie się emisja na antenie TVP1, a o godzinie 20:00 – na antenie TVP2. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Rodziny ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Wśród wykonawców znajdą się: Ewa Dałkowska, Edyta Górniak, Ida Nowakowska, Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski, Edyta i Łukasz Golcowie oraz Paweł Golec, Andrzej Lampert, Katarzyna Cerekwicka, Jerzy Zelnik, Tadeusz Seibert, Michał Gasz, Krzysztof Iwaneczko, Katarzyna Dereń, Marysia i Grześ Stachera, Małe TGD i Chór TGD pod kierunkiem Piotra Nazaruka oraz Orkiestra Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli.  Pomysłodawcą koncertu, autorem scenariusza oraz współautorem komentarzy do koncertu jest ks. dr Andrzej Chibowski, a reżyserem Bolesław Pawica.  

Nazwiska gwiazd zwiastują prawdziwą ucztę muzyczną, tymczasem integralną częścią wydarzenia będą także świadectwa rodzin, z których dowiemy się, dlaczego to właśnie w rodzinie tkwi prawdziwa siła. Muzyczne widowisko ukaże małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety – dar samego Stwórcy. Przedstawi rodzinę jako opokę prawdziwych wartości, dającą moc i siłę w codziennym życiu, przeżywaniu radości i miłości, ale także momentów trudnych i życiowych wyzwań. Koncert będzie promował wszystkie te wartości, które czynią rodzinę szczęśliwą, i zachęcał do sięgania po rzetelne źródła w poszukiwaniu prawdy o człowieku, małżeństwie i rodzinie.

Koncert emitowany w najbliższe Święto Trzech Króli będzie kolejnym z cyklu podobnych wydarzeń poświęconych wspieraniu rodzin na Bliskim Wschodzie w ramach programu Rodzina Rodzinie, realizowanego przez Caritas Polska. Początkowo program skierowany był do rodzin z Aleppo w Syrii. Dziś wspiera także rodziny z Libanu, Iraku oraz Strefy Gazy. W historiach rodzin przedstawionych
w widowisku odnajdziemy relacje właśnie z tych regionów świata, a widzowie będą mieli okazję wesprzeć program m.in. poprzez wysyłanie charytatywnych SMS-ów oraz wpłaty na stronie caritas.pl/rodzina. Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego świątecznego jeszcze czasu i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Organizatorami koncertu „Bo w rodzinie siła” są Telewizja Polska S.A. oraz Fundacja Kresy Historii. Partnerem wydarzenia jest Caritas Polska. Partnerzy Fundacji Kresy Historii: TAURON • Pruszyński
Sp. z o.o. • Pronar Sp. z o.o. • Parafia św. Brata Alberta w Warszawie Wesołej.

Pozostałe informacje dot. realizacji koncertu:

  • Scenografia: Anna Brodnicka
  • Realizacja telewizyjna: Jacek Dybowski
  • Projekt i reżyseria światła: Zbigniew Feliksiak
  • Wizualizacje scenograficzne: Piotr Maruszak, Paweł Falkowski
  • Kierownik produkcji ze strony Fundacji Kresy Historii: Paweł Lewandowski
  • Realizacja materiałów filmowych: Katarzyna Sitnik
  • Producent TVP: Michał Mackiewicz  
  • Kierownik produkcji: Agnieszka Hrycan-Zielińska
  • Prowadzący koncert: Ida Nowakowska i Tomasz Wolny

Data i godzina emisji koncertu: 06.01.2022, godz. 17:20 na antenie TVP1 oraz godz. 20:00 w TVP2.

O Caritas

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz z 44 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

MATERIAŁY PRASOWE

caritas koncert poznań