List przedstawicieli poznańskiej branży gastronomicznej, muzealnej i rozrywkowej. Chcą się spotkać z prezydentem

Aktualizacja
Bartosz Kirchner 31.03.2020

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania odczytany został list przedstawicieli poznańskiej branży gastronomicznej, muzealnej i rozrywkowej wynajmujących lokale komunalne skierowany do radnych i władz miasta. Na chwilą obecną nie ma właściwej przestrzeni do komunikacji. Przedsiębiorcy apelują do prezydenta miasta o stworzenie możliwości dialogu.

Aktualnie znaczna liczba lokali, pomimo redukcji i zawieszenia pracy zespołów, stanęła przed decyzją o zamknięciu działalności. Przedsiębiorcy nie mają dochodów, a nadal muszą płacić np. za najem lokali. Zaproponowane przez przedsiębiorców rozwiązania cytuje radna Halina Owsianna, która w ich imieniu odczytała list na wtorkowej sesji.

Autorzy listu odnoszą się też do wypowiedzi prezydenta Jaśkowiaka, że poznańscy przedsiębiorcy posiadają środki żeby przetrwać ten trudny czas. Jak argumentują, ich branżę cechuję niestabilność i sezonowość, pomimo niezmiennych kosztów stałych.

Wiele lokali to inwestycja, która zaczyna przynosić zysk dopiero po 2-3 latach. Przedsiębiorcy na koniec listu przypominają, że ich przedstawiciele są gotowi do spotkania z prezydentem i czekają na jego odpowiedź.

AKTUALIZACJA:

Do listu przedsiębiorców odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Stwierdził, że miejski pakiet pomocy będzie uzupełnieniem rządowego wsparcia oraz będzie oparty na sprawiedliwości i solidarności, bez promowania konkretnych branż.


Prezydent Jaśkowiak odniósł się także do prośby przedsiębiorców branż gastronomicznej, rozrywkowej i muzealnej o spotkanie. Powiedział, że  ze względu na obecne ryzyko i wprowadzone przepisy nie jest to dobry pomysł.

FOT: UNSPLASH

gastronomia koronawirus kwarantanna list lokale poznań