Majówka w lesie? Czas na las

Adrian Wojtasz 30.04.2021

Poznańscy leśnicy zachęcają, by majówkę spędzić na świeżym powietrzu. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu znajduje się 55 ścieżek edukacyjnych oraz ponad 7 tysięcy kilometrów szlaków rowerowych. Miłośnicy statycznego wypoczynku również znajdą coś dla siebie. Swój czas można spożytkować pod wiatami edukacyjnymi - jest ich aż 39. Mówi rzecznik prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Małgorzata Krokowska-Paluszak:

Dla turystów udostępnione zostały przewodniki po okolicznych lasach. 'Czas w Las' to broszura prezentująca najpiękniejsze miejsca w regionie. Dzieci mogą skorzystać także z książeczki 'Frygaj z gzubami w las'. Znajduje się w niej zbiór atrakcji turystycznych z terenu 25 nadleśnictw w przystępnej formie. Obydwie publikacje dostępne są do pobrania za darmo na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Od 1 maja będzie można przenocować na łonie przyrody całkowicie legalnie. Nadleśnictwa w całej Polsce wyznaczą tereny, gdzie legalnie będzie można uprawiać bushcraft i survival.

FOT: Unsplash

czas na las Dyrekcja leśnicy promocja