Poruszające zdjęcie arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

22.03.2020

-Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich wiernych o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi – napisał po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański wydał dekret, w którym prosił o respektowanie rozporządzenia o ograniczeniu uczestników zgromadzeń do 50 osób.

Dyspensa od obowiązku uczestniczenia w mszy świętej dotyczy osób starszych, dzieci i młodzieży, a także wiernych, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem. Zawieszone zostały również rekolekcje, katecheza parafialna dla dzieci i młodzieży oraz nabożeństwa drogi krzyżowej. Z kolei większość nabożeństw jest przełożona na późniejsze terminy. W dekrecie abp Stanisław Gądecki polecił duszpasterzom, aby kościoły pozostawały czynne w ciągu dnia, a wierni przychodzili na „gorliwą modlitwę osobistą”.

Dzisiaj w mediach społecznościowych Archidiecezji Poznańskiej pojawiło się bardzo wymowne i symboliczne zdjęcie.

"Metropolita poznański czeka z tęsknotą na dzień, gdy zakończy się zagrożenie wirusem, i znów będziemy się mogli wszyscy spotkać w naszych kościołach na wspólnej Eucharystii" – napisano na profilu Archidiecezji Poznańskiej na Facebooku. Do wpisu załączono bardzo wymowne zdjęcie.

FOT: Twitter/Episkopat

Czytaj więcej: Dekret Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z zagrożeniem koronawirusem

archidiecezja poznańska Arcybiskup Gądecki koronawirus media społecznościowe zdjęcie